Zarejestruj się | Zaloguj się
 
 
 
 

POREMBA Jacek (ur. 1966)

 

Znakomity polski fotograf o nieocenionym doświadczeniu. Specjalizuje się w portretach, modzie i fotografii reklamowej. Współpracuje z największymi polskimi magazynami i agencjami reklamowymi. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas autorskich warsztatów. W 2001 roku podczas wyprawy do Sudanu rozpoczął autorski cykl „Krajobrazy i portrety” dokumentujący fantastyczne miejsca i spotkania ze wspaniałymi ludźmi, uzupełniając materiał podczas kolejnych wizyt w tym kraju. Planuje ich publikację w formie albumu, która będzie pionierskim artystycznym ujęciem tego fascynującego rejonu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i sile wewnętrznego spokoju uznany jest za fotografa realizującego najbardziej wymagające zadania, wymuszające działanie pod presją czasu oraz w ekstremalnych warunkach technicznych i duchowych. Wielokrotnie powtarza, że zdjęcia są efektem inspiracji i pracy umysłu fotografa, a aparat to tylko skomplikowane narzędzie pracy. W czasach łatwej dostępności medium, jakim jest fotografia, zdarza nam się o tym zapominać i nie szanować kolejnych naciśnięć spustu.

Stale współpracuje z polskimi magazynami: Twój Styl, Playboy, Pani, Gala. Do jego najważniejszych klientów należą: PKO TFI, WBK Bank Zachodni, Bank Millennium, Casio, Atlantic, Smirnoff, Chopin Vodka, Absolut, KinderDelice, Polkomtel, Dove, L'oreal.

Miał wiele wystaw w Polsce i za granicą, m. in. Teatr Pstrąg, Łódź (1990); Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa (1990); Photokina, Kolonia, Niemcy (1998); Galeria 65, Warszawa (2006).

Najważniejszymi nagrodami jakie otrzymał, są: wyróżnienie w konkursie Nikon, Japonia (1993); druga nagroda w konkursie Polaroid, USA (1998); Złote Orły za katalog Joanny Klimas – konkurs reklamowy (1998).