Zarejestruj się | Zaloguj się
 
 
 
 

CIEŚLA Piotr (ur. 1952)

 

Absolwent sinologii na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1987 roku członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Fotografuje krajobraz i architekturę.

W sierpniu 1980 roku otrzymał stały etat fotoreportera w miesięczniku "Radar", gdzie pracował, w edycji polskiej i niemieckiej, do końca jego istnienia w 1986 roku. W latach 1979-1993 współpracował z prasą polską oraz niemieckim kwartalnikiem "Dialog". Od marca 1993 roku pracuje jako fotograf niezależny.

W 1982 roku wystawa autorska w Klubie Fotograficznym Hybrydy, w 1986 roku w Klubie Fotograficznym "Il Cupolone" we Florencji, w 1988 w Ośrodku Włoskim. Liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach fotograficznych, m.in.: na międzynarodowym Triennale Fotograficznym we Fryburgu w 1985 roku oraz w międzynarodowym konkursie fotograficznym zorganizowanym przez UNESCO w 1993 roku, zatytułowanym "Rodzina".

Współpracuje z agencjami reklamowymi, m.in. Saatchi&Saatchi, Euro RSCG, DMB&B, Corporate Profiles. W wyniku tej współpracy powstały m.in. materiały reklamowe dla Citroena, Polmosu Żyrardów, Polcoopu, BGŻ, Norwich Union, Era GSM, a także kalendarze firmowe dla Ecco-Ceza, PBI, Eli Lily, Maerkx, Shell, Statoil, Nitech, ABB, Gaspol, Foton, Orbis.

W latach 1993-1995 w krakowskim wydawnictwie "Znak" wydano 3 albumiki-tomiki wierszy Jana Twardowskiego z fotografiami autora: "Krzyżyk na drogę", "Polskie Madonny", "Pięć pór roku".

Albumy autorskie: wydane w 1998 r. "Jest taka Polska...", "Zaczarowana Warszawa", "Warszawa" (wydawnictwo dla Urzędu Miasta Warszawy i Prezydenta Warszawy); "Polska w obrazach i słowie" (Wydawnictwo Muza, 2000); w latach 2001-2003 w wydawnictwie Podsiedlik -Raniowski (obecnie Publicat) dwa wydania albumu "Zamki, pałace, dworki”; "Polskie Góry” (Wydawnictwo BOSZ, 2007); "Polska Chopina” (Wydawnictwo MUZA, 2009).

Około 10 zdjęć Piotra Cieśli znajduje się w monumentalnym wydawnictwie "Księga dziesięciolecia”, wydanej z okazji dziesieciolecia istnienia niepodległej III Rzeczypospolitej.

Obecnie pracuje nad albumem o Podlasiu, który najprawdopodobniej ukaże się w 2013 roku na 500-lecie powstania województwa podlaskiego.

Od trzech lat w swoim domu w Mielniku oraz na innych terenach wschodniej Polski, od Suwalszczyzny na północy, po Bieszczady na południu, prowadzi autorskie warsztaty fotografii krajobrazowej. Więcej o warsztatach na stronie www.piotrciesla.pl 

     
 
Powiększ
 
     
 LEFT
     
   
     
 RIGHT
 
     
 

Podgląd

Zamknij close
 
 
     
   
     
LEFT
     
   
     
RIGHT