Zarejestruj się | Zaloguj się
 
 
 
 


3. Leica Street Photo. Moment Jest Jeden

 
     
 
Powiększ
 
     
 LEFT
     
   
     
 RIGHT
 
     
 

Podgląd

Zamknij close
 
 
     
   
     
LEFT
     
   
     
RIGHT
 
     

Ruszyła trzecia edycja konkursu fotografii ulicznej organizowanego przez Leica Gallery Warszawa.

 

W konkursie mogą wziąć udział zarówno profesjonalni fotografowie, jak i fotoamatorzy. Prace można nadsyłać w dwóch kategoriach:


- Street Fashion – zdjęcia dokumentujące modę uliczną. Jury oceniać będzie nie tylko wartość fotograficzną, ale również stylizację. Inspiracją, dość oczywistą, ale wciąż jedną z najlepszych, może być twórczość Sartorialista www.thesartorialist.com.

Nagrody: I nagrodą jest aparat Leica D-lux 6 Edition G-Star RAW, a cztery wyróżnienia to kupony o wartości 1000 zł na zakupy kolekcji G Star Raw w sklepie www.answear.com, oraz albumy sygnowane przez Jacka Porembę albumy „13”.

 

- Street Photo – zdjęcia niepozowane, unikalne momenty. Fotografie niekoniecznie muszą powstać na ulicy. Chodzi o spostrzegawczość, refleks i wyobraźnię. Jak mawia Elliott Erwitt "dobre zdjęcie w jednej klatce opowiada historię”.

Nagrody: Laureaci kategorii Street Photo wygrają wystawę w Leica Gallery Warszawa oraz sygnowane, limitowane odbitki zdjęć mistrza fotografii ulicznej, Bogdana Dziworskiego.

 

Miejscem rozgrywania konkursu jest fanpage Leica Camera Poland na Facebooku: www.facebook.com/leicacamerapoland, na którym można dodawać fotografie, podzielić się nimi ze znajomymi, polubić czy skomentować.

 

Spośród wszystkich zdjęć umieszczonych w galerii jury wybierze:

- w kategorii Street Fashion jednego laureata nagrody głównej i cztery wyróżnienia.

- w kategorii Street Photo 20 zwycięskich fotografii.

 

Każdy uczestnik może nadesłać od 1 do 5 fotografii. Technika wykonania fotografii jest dowolna, wszystkie prace powinny powstać po 1 lipca 2012 r., a tematyka musi mieć związek z fotografią uliczną.

 

Skład jury:

Lidia Popiel – fotografka,  FineLife.pl

Jacek Poremba – Fotograf

Damian Chrobak – fotograf

Bartek Wieczorek – fotograf

Joanna Kinowska – kuratorka m.in. Narodowej Galerii Sztuki Zachęta

Rafał Łochowski – Leica Gallery Warszawa

Mikołaj Komar – Kmag Magazine

 

 

Zdjęcia można nadsyłać do 11 sierpnia 2013 r.

Wyniki ogłoszone zostaną nie później niż 19 sierpnia. Wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się 22 sierpnia 2013 w Leica Gallery Warszawa.

 

Organizator


 

Warunki uczestnictwa


 

Nagrody


 

Terminy