Zarejestruj się | Zaloguj się
 
 
 
 

POZA PORTRET. O człowieku w polskiej fotografii - 16. edycja FOTOGRAFII KOLEKCJONERSKIEJ

 
     
 
Powiększ
 
     
 LEFT
     
   
     
 RIGHT
 
     
 

Podgląd

Zamknij close
 
 
     
   
     
LEFT
     
   
     
RIGHT
 
     
Wystawa nasz patronat  zakończone 
 

Kiedy:

od 04 maj 2016 do 15 maj 2016

Gdzie:

MYSIA 3

ul. Mysia 3, III piętro

Warszawa

wernisaż: 4.05.2016, godz. 19:00

godziny otwarcia:

pon.–sob. 10:00–20:00

niedz. 12:00–18:00

Zobacz także: Opis tego wydarzenia

WIELKI SUKCES FOTOGRAFII
Podsumowanie 16. aukcji Fotografii Kolekcjonerskiej


Podczas 16. aukcji projektu Fotografia Kolekcjonerska sprzedano zdjęcia za prawie 300 000 złotych. To sukces polskiej fotografii.

Ogromne emocje towarzyszyły licytacjom wielu fotografii polskich mistrzów. Twórcą, którego praca uzyskała najwyższą cenę, okazał się Stanisław Ignacy Witkiewicz (Witkacy). Jego zdjęcie „Scena improwizowana z Janiną Turowską”, wykonane w 1932 r. we współpracy z Władysławem Janem Grabskim, przy cenie wywoławczej 20 000 zł sprzedano ostatecznie za kwotę 47 000 zł, co daje 54 050 zł wraz z 15% opłatą organizacyjną.

Wśród prac, które miały szczególne powodzenie znalazły się zdjęcia z lat 60. i 70. XX w. autorów tworzących w obszarze sztuki konceptualnej. Dużym zainteresowaniem wśród licytujących cieszyły się dzieła Natalii LL. Jej kompozycję „Bez tytułu (Aksamitny terror)”, 1970 z ceną wywoławczą 18 000 zł, kupiono za kwotę dwukrotnie wyższą, czyli 36 000 zł (plus opłata organizacyjna). To najdrożej do tej pory sprzedana praca Natalii LL na aukcjach w Polsce. Podczas 16. aukcji Fotografii Kolekcjonerskiej nowych właścicieli znalazły jeszcze dwa zdjęcia tej autorki – „Sztuka konsumpcyjna” oraz „Sztuka postkonsumpcyjna”. Przy cenie wywoławczej 2500 zł zostały sprzedane za 5000 zł  i 5500 zł.

Pracę Jolanty Marcolli „Potrójny autoportret” z 1976 r. sprzedano za 9000 zł. Równie wysoką cenę sprzedaży osiągnęło zdjęcie Józefa Robakowskiego „Głowa” z 1966 r., „Bluff” Zygmunta Rytki, a także teka prac Zofii Kulik „Desenie”.

Wśród fotografii, które licytowano znacznie powyżej cen wywoławczych, znalazły się dzieła między innymi Krystyny Andryszkiewicz, Marka Piaseckiego, Henryka Poddębskiego, Krzysztofa Pruszkowskiego czy Zbigniewa Libery. Jego zdjęcie „Lego. Obóz koncentracyjny” zostało sprzedane za 5500 zł, co wraz z opłatą dało dwukrotne przebicie w stosunku do ceny wywoławczej.

 

Pełna lista wyników 16. aukcji Fotografii Kolekcjonerskiej:
http://www.artinfo.pl/pl/katalog-aukcji/katalog/www-fotografiakolekcjonerska-pl/poza-portret-o-czlowieku-w-polskiej-fotografii-16-aukcja-fotografii-kolekcjonerskiej/

Zlecenia kupna obiektów niesprzedanych przyjmowane są przez telefon i e-mail:
+48 506 122 445, 516 106 073, aukcje@artinfo.pl

16. edycja projektu Fotografia Kolekcjonerska
Aukcja: 15.05.2016 (niedziela), godz. 19:00
Miejsce: MYSIA 3, III piętro, ul. Mysia 3, Warszawa


16. edycja projektu Fotografia Kolekcjonerska „POZA PORTRET. O człowieku w polskiej fotografii” była już trzecią jego edycją tematyczną. Podczas wystawy przedaukcyjnej można było obejrzeć dzieła mistrzów polskiej fotografii - od Karola Beyera, przez Stanisława Ignacego Witkiewicza (Witkacego), Romana Opałkę, Zofię Rydet, Chrisa Niedenthala, aż do Magdy Hueckel czy Rafała Milacha.

Fotografia Kolekcjonerska to jedyny w Polsce cykliczny projekt aukcyjny poświęcony fotografii. Od pierwszej edycji w 2007 r. proponowana jest zróżnicowana kolekcjonerska oferta zdjęć najwybitniejszych polskich artystów. Jednym z celów tego projektu kończącego się aukcją jest propagowanie idei kolekcjonowania fotografii w Polsce.

kuratorka i koordynatorka: Katarzyna Sagatowska
współpraca kuratorska: Maga Sokalska

 

Organizatorzy: FotografiaKolekcjonerska.pl przy współpracy Artinfo.pl
Partner: MYSIA 3

 

fot. Natalia LL, Bez tytułu (Aksamitny terror), 1970; Zbigniew Libera, „Lego. Obóz koncentracyjny”, 1996; Stanisław Ignacy Witkiewicz (Witkacy), „Scena improwizowana z Janiną Turowską”, 1932

 

Dziękujemy również za liczne przybycie na wernisaż i zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej! fot. Paweł Radzikowski

 

Foto relacja (26)

     
 

Podgląd

Zamknij close
 
 
 
     
     
   
     
     
   
     
     
   
     
     
   
     
 
     
   
     
     
   
     
     
   
     
 
     
   
     
     
   
     
     
   
     
 
     
   
     
     
   
     
     
   
     
 
     
   
     
     
   
     
     
   
     
 
     
   
     
     
   
     
     
   
     
 
     
   
     
     
   
     
     
   
     
 
     
   
     
     
   
     
     
   
     
 
     
   
     
 

Zdjęcia prac (3)

     
 

Podgląd

Zamknij close